ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » آزمون زبان آیلتس IELTS برای کنکور لیسانس به پزشکی

آزمون زبان آیلتس IELTS برای کنکور لیسانس به پزشکی

در تاریخ : 21 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1083
  • Like
  • 0
آزمون آیلتس جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. به دلیل اعتبار بالای این مدرک بین المللی، نمره آیلتس یکی از چهار آزمون زبان معتبر برای شرکت در آزمون لیسانس  به پزشکی می باشد. 

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد:
آکادمیک (Academic  )و عمومی (General Training)

در آزمون IELTS در هر بخش نمره ای مجزا به شر کت کننده داده می شود تا فرد مهارت خویش را در هر بخش به شکل جداگانه محک زند. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می گردد.

در مجموع نمره این آزمون از ۹ محاسبه می شود ، که اخذ کنندگان نمره ۱ ( ضعیف ترین ) تا نمره ۹ (قویترترین) فرد را تشکیل می دهد . نمرات دو بخش Listening , Reading نیمی از نمره نهائی را تشکیل می دهد و دو قسمت دیگر یعنی Writing و Speaking نیز در نمره نهایی و زمان پذیرش فرد تاثیر به سزایی دارا می باشد.
شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ میدهند در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می شود.

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام میشود و معمولا امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می یابد.

تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله ای از امتحان کتبی ندارند. نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد.

کارنامه این آزمون تا دو سال دارای اعتبار می باشد.

داوطلبین علاقه مند به شرکت در  آزمون آیلتس می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این آزمون ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس  برای  کنکور لیسانس به پزشکی با گروه آموزشی استاد رضا زاده که با بهره گیری از مشاورین مجرب و متخصص که خود دارای نمره های بالا در این آزمون بوده و  آماده ارائه خدمات مشاوره در این زمینه می باشد، تماس حاصل نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود