ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » کارشناسی ارشد رشته ژنتیک انسانی

کارشناسی ارشد رشته ژنتیک انسانی

در تاریخ : 20 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 847
  • Like
  • 0
درابتدای امر قابل ذکر است که ژنتیک انسانی متفاوت از ژنتیک پزشکی است و این دو رشته همیشه توسط داوطلبین به اشتباه گرفته می شود. ژنتیک انسانی تخصصی از پزشکی می باشد که در آن به تشخیص و مدریت اختلالات ژنتیکی پرداخت می شود.
این رشته در کارشناسی ارشد به عنوان ژنتیک پزشکی و در مقطع دکترا با عنوان ژنتیک پزشکی که دامنه وسیع تر دارد مطرح می شود. دانشجویان این رشته در زمینه های ، ژنتیک سرطان، ژنتیک اختلالات تکاملی،ژنتیک اختلالات التهابی، ژنتیکی بیماری ها،ژنتیک کلیوی، بیماری های خود ایمنی، و ...پژوهش و کار کنند.
این رشته یکی دیگر از رشته های پر طرفدار و البته سخت برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد.
 
دانشگاه های پذیرنده دانشجو در این رشته شامل موارد زیر می باشند:


ژنتیک انسانی محبوبیت بسیار بالایی در بین داوطلبین کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دارد و جزو 3 رشته برتر این آزمون محسوب می شود، از این رو همواره رقابت برای به دست آوردن صندلی دانشگاهی در رشته ژنتیک انسانی بسیار بالا خواهد بود.

دپارتمان تحصیلی استاد رضازاده از مشاورین با تجربه در زمینه کنکور کارشناسی ارشد استفاده می کند. در این دپارتمان روش های موفقیت در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در اختیار داوطلبان کنکور قرار می گیرد.
 
داوطلبان می توانند از روش های برنامه ریزی دروس آزمون کارشناسی ارشد این رشته  و همچنین منابع کمک آموزشی کنکور کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اطلاعات لازم را کسب نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود