ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » کارشناسی ارشد رشته ایمنی شناسی

کارشناسی ارشد رشته ایمنی شناسی

در تاریخ : 19 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1090
  • Like
  • 0
ایمنی شناسی یا ایمونولوژی یکی از رشته های پر طرفدار در بین داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد. ایمونولوژی یکی از شاخه های علم زیست شناسی است که در آن واکنش های ایمنی جانداران در برابر عوامل بیگانه مثل آنتی ژن ها و روند ایجاد مصونیت در برابر عموامل بیماریزا بررسی می شود.
در دوره آموزش کارشناسی ارشد ایمونولوژی دانشجویان برای انتقال و آموزش اطلاعات و معلومات ایمنی شناسی و تفسیر و تعریف واکنش های ایمنی شناسی آموزش می بینند.
 
همچنين در اين برنامه دانشجويان در زمينه تكنيكهاي مختلف ايمونولوژي كه در تشخيص بيماريها بكار مي‌رود آزموده می شوند تا بتوانند در تشخيص آزمايشگاهي بيماريها در مراكز پزشكي، آموزشي و پژوهشي خدمت نمايند و با روش‌هاي نظري و عملي تحقيق آشنا مي‌گردند تا بتوانند با استفاده از دانش خود در اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي همكاري نمايند. با توجه به نوپا بودن در عین حال کاربردی بودن این رشته می توان آینده شغلی و بازار کار مناسبی را برای آن پیش بینی کرد .
 
به طور کلی فارغ التحصیلان این رشته بیشتر جذب آزمایشگاه های تشخیصی می شوند و در مقاطع بالاتر امکان تأسیس آزمایشگاه های ایمنولوژی نیز وجود دارد . فعالیت های تحقیقاتی در پژوهشکده ها مثل بررسی و تولید واکسن ها و ... از دیگر بازارکار های این رشته می باشد. دانشگا های پذیرنده رشته ایمونولوژی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به ترتیب زیر می باشد:


داوطلبین علاقه مند به شرکت در  رشته ایمونولوژی می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این رشته ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در رشته ایمونولوژی با گروه آموزشی استاد رضا زاده که با بهره گیری از مشاورین مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات مشاوره  درزمینه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، می باشند، تماس حاصل نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود