ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » اطلاعات کلی در مورد آزمون زبان MHLE

اطلاعات کلی در مورد آزمون زبان MHLE

در تاریخ : 14 بهمن 1396
نظرات : 0
بازدیدها : 443
  • Like
  • 0

دانستن زمان ثبت نام آزمون MHLE  بسیار مهم است و بسیاری از داوطلبان به دلیل عدم اطلاع کافی از زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام در آزمون MHLE از آزمون جا مانده اند . داوطلب برای ثبت نام باید به سایت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش ) مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کند و پس از ساخت پروفایل شخصی نسبت به انتخاب تاریخ از بین تاریخ های اعلام شده اقدام فرماید . لازم به ذکر است امکان عودت هزینه ثبت نام این آزمون امکان پذیر نیست .

محتوای آزمون MHLE:

محتوای آزمون MHLE شامل 100 پرسش است که 30 پرسش مربوط به بخش شنیداری ، 40 پرسش مربوط به بخش ساختار و نگارش و واژگان و 30پرسش مربوط به بخش درک مطلب است . در کل این آزمون دارای 100 نمره می باشد و نمره منفی ندارد . اعتبار آزمون زبان MHLE مانندآزمون تافل ، 2 سال معتبر است .

بخش بخش شنيداری   
اين بخش شامل مكالمه های آمريكایی بين افراد ميی باشد كه بعد از هر مكالمه ، يك مكث كوتاه صورت می گیرد و داوطلب بايد در مورد آن مكالمه به چند سؤال پاسخ دهد .

بخش ساختار و نگارش و واژگان

در اين بخش داوطلب بايد به سؤالات ساختاری و چند گزينه ای پاسخ دهد . اين بخش شامل دو دسته سؤال است كه در دسته اول بايد به سوالاتی پاسخ دهد كه در آنها بخشی از يك جمله خالی بوده و با گزينه ی مناسب بايد آن را تكميل كند و در دسته دوم سوال ها ، فرد با سوالاتی مواجه خواهد شد كه در آنها جمله ای دارای اشتباه بوده و فرد بايد عبارت نادرست را شناسايی كرده و آن گزينه را انتخاب كند .

بخش درك مطلب

اين بخش آزمون MHLE  معمولا شامل 4 متن آكادميك و دانشگاهی بوده كه داوطلب بايد به سوالاتی راجع به آن متن پاسخ دهد . البته سعی شده در اين متون بيشتر از Medical & Health استفاده شود .

اعلام نتایج آزمون MHLE

اعلام نتایج آزمون MHLE معمولا بین 4 تا 6 روز بعد از برگزاری آزمون صورت می پذیرد و داوطلبان از طریق سایت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش ) و طی کردن مسیر زیر ، می توانند کارنامه خود را دریافت کنند :
1. رفتن به سایت Sanjeshp.ir
2.   رفتن به قسمت آزمون زبان MHLE
3. دریافت و تائید کارنامه
4. show exam result
لازم به ذکر است مراجع گوناگون مانند سازمان ها ، دانشگاه ها و ... از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و طی کردن مراحل 1 تا 3 بالا و رفتن به قسمت check certificate validity می توانند از اعتبار کارنامه شما اطمینان حاصل کنند .گروه آموزشی استاد رضازاده

دسته بندی : اخبار سایت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود