ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

ژنتیک پزشکی

در تاریخ : 18 آذر 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1396
  • Like
  • 0
ژنتیک پزشکی شاخه‌ای از مجموع رشته های زیستی پزشکی است. ژنتیک پزشکی به بررسی ساختار سلولها از نظر کروموزومی و ژنی و بیماری های های مرتبط با نقص کروموزومی و ژنی و نحوه تشخیص آنها می‌پردازد، ازجمله مباحث مهم ان مهندسی ژنتیک ایمنی – ژنتیک سرطان – ژنتیک رفتاری – ژنتیک بیوشیمیایی و ... می باشد. 

در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت این رشته با عنوان ژنتیک انسانی و در آزمون دکتری تخصصی، این رشته در حد جامعی با عنوان ژنتيك پزشكي شناخته شده است.
دانش آموختگان رشته ژنتيك پزشكي می توانند به تاسیس مرکز مشاوره وآزمایشگاه ژنتیک بپردازند.از مهارت های فارغ التحصیلان این رشته نیز در آزمایشگاه های تشخیص طبی نیز استفاده میشود.

متخصصین ژنتیک پزشکی در سازمان پزشکی قانونی نیز دارای فرصت های شغلی مناسبی می باشند. زیرا در این حرفه به تکنیک های مختص ژنتیک پزشکی نیاز است که دانش آموختگان این رشته به خوبی از پس آن بر می آیند.

رشته های کارشناسی که می توانند برای کارشناسی ارشد ژنتیک پزشکی اقدام کنند:
كارشناسي بيوتكنولوژي گرايش صنعتي، زيست شناسي(كليه گرايشها)،ويروس شناسي، انگل شناسي پزشكي، بيوشيمی، ژنتيک ، ايمني شناسي، ميكروب شناسي، تغذيه، علوم آزمايشگاهي، مامائي، دكتراي عمومي گروه پزشكي، دكتراي حرفه ای علوم آزمايشگاهي ودكتراي حرفه اي دامپزشكي.

بسته های آموزشی گروه آموزشی استاد رضازاده شامل جزوات تالیفی برترین اساتید مدرس دوره های ارشد می باشد. این جزوات که شامل درسنامه فصل به فصل میباشد مناسب برای کسانی است که امکان شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند. همچنین مجموعه جمع آوری شده شامل همه نکات اصلی و اساسی از تمام منابع است که آموخته های شما را تکمیل می کند و مناسب  برای همه داوطلبان در ایام نزدیک آزمون است.

همچنین مشاوره و برنامه ریزی و روش مطالعه جزوات در کنار بسته های آموزشی به داوطلبان ارائه می شود.


دروس و ضرایب ژنتیک پزشکی

نام دروس

ضریب

ژنتیک

5

بیوشیمی

1

سلولی و مولکولی

2

زبان عمومی

2


 بیوشیمی
 زبان پزشکی
گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود