ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

بیوشیمی

در تاریخ : 18 آذر 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1353
  • Like
  • 0
بیوشیمی شاخه ای از علم زیست شناسی و شیمی است که به بررسی فرآیندهای شیمیایی موجودات زنده می پردازد. با استفاده از دانش و تکنیک های بیوشیمیایی و شیمیایی ، بیوشیمی می تواند به درک و حل مشکلات بیولوژیکی کمک شایانی بنماید.

بیوشیمی در فرآیندهای اتفاق می افتد که در سطح مولکولی متمرکز است. علم بیوشیمی به مطالعه اجزاء مانند پروتئین، چربی و اندامک ها متمرکز است. بیوشیمی به درک چگونگی ساختار یک مولکول و عملکرد مربوط به آن نیز میپردازد.

بیوشیمی طیف وسیعی از رشته های علمی را شامل می شود ، از جمله ژنتیک، میکروب شناسی، پزشکی قانونی وعلوم گیاهی. وسعت و پیشرفت بیوشیمی در طول 100 سال گذشته بسیار سرسام آور بوده است.

برای قبولی در رشته کارشناسی ارشد بیوشیمی ، داوطلبان می توانند در دو آزمون مجزای وزارت علوم و وزارت بهداشت شرکت کنند. آزمون وزارت علوم از بعد مواد و ضرایب امتحانی با آزمون وزارت بهداشت متفاوت می باشد. دانش آموختگان دانشگاه های وزارت علوم عمدتا به تحقیق و توسعه درحوزه علوم پایه بیوشیمی می پردازند.

از جمله فرصت های شغلی بیوشیمیست ها:
بیمارستان ها و آزمایشگاه های تشخیص طبی، مراکز تحقیقاتی ودانشگاهی، موسسات غذایی و دارویی و آرایشی.

بسته های آموزشی گروه آموزشی استاد رضازاده شامل جزوات تالیفی برترین اساتید مدرس دوره های ارشد می باشد. این جزوات که شامل درسنامه فصل به فصل میباشد مناسب برای کسانی است که امکان شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند. همچنین مجموعه جمع آوری شده شامل همه نکات اصلی و اساسی از تمام منابع است که آموخته های شما را تکمیل می کند و مناسب  برای همه داوطلبان در ایام نزدیک آزمون است.

همچنین مشاوره و برنامه ریزی و روش مطالعه جزوات در کنار بسته های آموزشی به داوطلبان ارائه می شود.


دروس و ضرایب بیوشیمی

نام دروس

ضریب

بیوشیمی

6

ژنتیک

0

میکروب شناسی

0

سلولی مولکولی

2

زبان عمومی

2

شیمی آلی و عمومی

2

 گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود