ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » بیوتکنولوژی پزشکی

بیوتکنولوژی پزشکی

در تاریخ : 18 آذر 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1161
  • Like
  • 0
بیوتکنولوژی یا زیست فناوری عبارت است از به کاربردن انواع روش های زیستی در تبدیل بعضی مواد به كمك عوامل بیولوژیك (میكروارگانیسم ها، یاخته‌های جانوری و گیاهی و آنزیم ها و... ) برای تولید كالا و انرژی های پاک و امن تر ، درمان بیمارهای نادر (ژن درمانی) و همچنین کار در صنایع مختلف بویژه كشاورزی، صنایع پزشكی،دارویی(تولید دارو و واکسن های نوترکیب) و غذایی.

بیوتکنولوژی با کمک فرآیندهای بیومولکولی به توسعه فن آوری و محصولات مختلف زیستی با تکنولوژی بالا(High Tech) می پردازد  و کمک به بهبود زندگی ما و سلامت سیاره ما میکند.

بیوتکنولوژی پزشکی یا زیست فناوری پزشکی یکی از جذابترین رشته های پزشکی است که در زمینه تولید داروها واکثر فراورده های پزشکی کاربرد دارد. اکثر فارغ التحصیلان بیوتکنولوژی پزشکی به تاسیس شرکتهای دانش بنیان می پردازند. فارغ التحصیلان بیوتکنولوژی پزشکی به طراحی و تولید، انواع كيت هاي تشخيصي و واکسن های نوتركيب به منظور درمان و مطالعات سرطان و انواع بیماری ها اقدام نمايند.

رشته های کارشناسی که میتوانند  برای ورود به بیوتکنولوژی اقدام کنند:
 كليه كارشناسي هاي علوم پزشكي، كارشناسي زيست شناسي (كليه گرايشها)، بيوتكنولوژي، مهندسي زيست فناوري كشاورزي، علوم آزمايشگاهي، علوم آزمايشگاهي دامپزشكي، علوم تجربي، دكتري عمومي پزشكي، داروسازي ودامپزشكي، كارشناسي و كارشناسي ارشد(داروسازي خارج از كشور).

بسته های آموزشی گروه آموزشی استاد رضازاده شامل جزوات تالیفی برترین اساتید مدرس دوره های ارشد می باشد. این جزوات که شامل درسنامه فصل به فصل میباشد مناسب برای کسانی است که امکان شرکت در کلاسهای حضوری را ندارند. همچنین مجموعه جمع آوری شده شامل همه نکات اصلی و اساسی از تمام منابع است که آموخته های شما را تکمیل می کند و مناسب  برای همه داوطلبان در ایام نزدیک آزمون است.

همچنین مشاوره و برنامه ریزی و روش مطالعه جزوات در کنار بسته های آموزشی به داوطلبان ارائه می شود.


دروس و ضرایب بیوتکنولوژی پزشکی

نام دروس

ضریب

سلولی مولکولی

4

بیوشیمی

1

میکروب شناسی

1

زبان عمومی

2 بیوشیمی
 زبان پزشکی
گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود