ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » کارشناسی ارشد علوم تغذیه

کارشناسی ارشد علوم تغذیه

در تاریخ : 30 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1678
  • Like
  • 0
از سال 94  رشته هاي علوم تغذيه ، علوم بهداشتي در تغذيه ، علوم تغذیه در بحران ها و حوادث غیرمترقبه به عنوان سه گرایش در مجموعه علوم تغذیه قرار گرفتند. این بدان معنی است که کلیه داوطلبان آزمون ارشد این سه رشته، سر جلسه کنکور دفترچه سوالات را بصورت یکسان و تحت عنوان دفترچه سوالات مجموعه تغذیه دریافت خواهند کرد.

مزیت این روش آن است که شخصی که نمره او در گرایش علوم تغذیه به مرز قبولی نرسد می تواند به قبولی در دو گرایش دیگر یعنی علوم بهداشتی در تغذیه و علوم تغذیه در بحران امیدوار باشد. البته این مسئله را مقداری سخت تر نیز خواهد کرد، چون به طبع همه سوال ها به دلیل یکی بودن دفترچه سخت تر از گذشته خواهد بود، چون همزمان این سه رشته درس های تخصصی خود را پاسخ گو خواهند بود.
 
رشته علوم تغذیه امروزه بسیار مورد توجه بوده و یکی از پر طرفدارترین رشته های کنکور ارشد وزرات بهداشت محسوب می شود. این‌ رشته اصول‌ علم‌ تغذیه‌ را بررسی‌ می‌کند که‌ چه‌ فرآیندی‌ روی‌ مواد غذایی‌ خورده‌ شده‌ انجام‌ می‌گیرد تا جذب‌ یا دفع‌ شود و رژیم‌ درمانی‌ نیز نوع‌ رژیم‌ غذایی‌ لازم‌ در بیماری‌های‌ مختلف‌ را مشخص‌ می‌کند.

دانشگاه های پذیرنده دانشجو در این رشته شامل موارد زیر می باشد:
دانشگاه علوم پزشکی تهران- دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی- دانشگاه علوم پزشکی ایران- دانشگاه علوم پزشکی تبریز- دانشگاه علوم پزشکی اصفهان- دانشگاه علوم پزشکی اهواز- دانشگاه علوم پزشکی ارومیه- دانشگاه علوم پزشکی مشهد- دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

ویژگی های خاص رشته علوم تغذیه از جمله امکان تاسیس دفتر کار مشاوره تغذیه (معروف به مطب تغذیه) این رشته را در زمره پرطرفدارترین رشته های چند سال اخیر درآورده، تا آنجا که قبولی در این رشته نیازمند برنامه ریزی و تلاش ویژه است.

داوطلبین علاقه مند به شرکت در  رشته علوم تغذیه می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این رشته ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت رشته تغذیه  با گروه آموزشی استاد رضا زاده که با بهره گیری از مشاورین مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات مشاوره  درزمینه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشند، تماس حاصل نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

دسته بندی : دسته بندی / تغذیه
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود