ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » آزمون زبان برای شرکت در دکترای بیوشیمی بالینی

آزمون زبان برای شرکت در دکترای بیوشیمی بالینی

در تاریخ : 29 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 988
  • Like
  • 0
در کنکور دکترای وزرات بهداشت داشتن مدرک زبان برای شرکت در آزمون ضروری است. دارا بودن يکی از مدارك زبان انگلیسی به شرح لیست زير الزامی است: 


لازم به ذکر است داوطلبانی که در زبان MRST و MHLE نمره ۴۵ تا ۴۹ را کسب کرده باشند، در آزمون این دوره می توانند ثبت نام نمایند؛ مشروط به اینکه در صورت قبولی، تا زمان امتحان جامع موفق به کسب نمره حد نصاب(۵۰) شوند. مدرک زبان MHLE در حین مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر است. این مدرک، علاوه بر قابلیت ارائه ی آن به دانشگاه ها حین مصاحبه دکتری، جهت کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی لازم خواهد بود. اين آزمون مشابه  TOEFL (PBT) مي‌باشد و شما با كار كردن بر روي آزمون‌هاي نمونه تافل نيز مي‌توانيد در آزمون  MHLE موفق شويد. تفاوت عمده آزمون تافل و اين آزمون نحوه ي نمره دهي بوده و اينكه در آزمون MHLE بيشتر سؤالات در حوزه پزشكي مي باشد.

آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. اما تفاوتی در آزمون ایجاد نشده است و کلیه سرفصل ها مانند قبل در قالب چهار مهارت شنیداری، درک مطلب، لغت و ساختار مورد آزمایش قرار می گیرد. مدرک این آزمون تنها در داخل کشور اعتبار دارد. فراموش نکنید که زمان این آزمون بسیار کم است و یکی از مهم ترین چالش های شما در این آزمون سرعت تست زنی و مدیریت زمان است.

اما در بین داوطلبین کنکور دکترای وزرات بهداشت بیشترین ترجیح روی آزمون MHLE می باشد که به نظر کسب نمره ۵۰ در آن با مدت کوتاهی آمادگی نیز چندان سخت نمی باشد. علاوه بر آن هزینه ثبت نام برای این آزمون کمتر از تافل و آیلتس می باشد، که دارای ارزش بین المللی هستند.

داوطلبین علاقه مند به شرکت در  آزمون دکترای بیوشیمی بالینی و همچنین هر یک از آزمون های زبان مورد نیاز برای این آزمون  می توانند جهت مشاوره در زمینه چگونگی شرکت در این آزمون ها ، منابع، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون با گروه آموزشی استاد رضا زاده که با بهره گیری از مشاورین مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات مشاوره در این زمینه می باشد، تماس حاصل نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود