ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » اعتبار مقاله با ارجاع دهی (سایتیشن)

اعتبار مقاله با ارجاع دهی (سایتیشن)

در تاریخ : 28 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 961
  • Like
  • 0
پدیدآورنده ی هر اثر علمی، نوشتار خود را بر دو ستون استوار می دارد؛ یا بر پایه ی اندیشه ها و یافته های خود سخن می گوید یا از گفته ها و نوشته های دیگران بهره می برد.
 
اخلاق علمی حکم می کنمد که استفاده از کلام و نوشتار دیگران با اشاره به منبع آنها  باشد تا خوانندگان بتوانند به سرعت و سهولت اصل منبع را بازشناسند و اگر احتیاج بود به آن مراجعه و آن را بررسی یا مطالعه کنند. استناد كردن، یا ارجاعیا سایتیشن به كار نويسندگان ديگر در قسمتي از متن خود است. استناد به كارها هم نشان دهنده مطالعه انجام شده در آن زمينه و هم حمايتي براي مفاد و نتايج كار است.

هر استنادي مستلزم يك ارجاع در پايان كار مي باشد. علل ديگر استناد و ارجاع صحيح عبارتند از:
o  اعتبار دادن به مفاهيم و ايدههاي نويسندگان ديگر 
o  ايجاد مدركي مبني بر وسيع و عميق بودن كار خود براي خواننده 
o  قادر ساختن خواننده كار خود براي تعيين آسان منابع استناد شده

یک موضوع مهم که امروزه در دنیای علم اهمیت داشته و اعتبار کار یک نویسنده را نشان می دهد، میزان ارجاعات به مقالات شخص است که باعث افزایش ارزش علمی کار می شود. هر چقدر میزان استنادات یا ارجاعات به مقاله بیشتر باشد، اعتبار نویسنده و مقاله مورد نظر بالا می رود. در همین راستا همیشه باید مقالاتی داشته باشیم که از لحاظ علمی بتوانند در دنیای علم مطرح تر شده و دارای ارجاعات بالاتری باشند.

دانشجویان و پژوهشگران عزیز می توانند برای اطلاع دقیق از علم سنجی مجلات علمی و پژوهشی و دریافت مشاوره جهت  نوشتن مقاله هایی با سایتشن بالا، چاپ شدن مقالات  در ژورنال های معتبرو ... با متخصصین و مشاوران دپارتمان تحصیلی استاد رضا زاده تماس حاصل نماید. متخصصین این موسسه آموزشی دارای پشتوانه و تجربه علمی بالا در زمینه نوشتن و چاپ مقاله در ژورنال های معتبر می باشند و علاقه مند هستند تجربیات خود را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهند.

جهت بهره مندی از خدمات مشاوره در زمینه  مقاله نویسی در تمامی مقاطع تحصیلی ، با گروه آموزشی استاد رضا زاده تماس حاصل نمایید.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود