ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » شناسایی اعتبار ژورنال ها برای چاپ مقاله

شناسایی اعتبار ژورنال ها برای چاپ مقاله

در تاریخ : 28 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 747
  • Like
  • 0
یکی از مهمترین و همچنین شایع ترین اشتباهاتی که دانشجویان و اساتید دانشگاهی در انتخاب جورنال برای ارسال مقاله خود مرتکب می شوند این است که به نوع جورنال توجهی نمی کنند.
 
امروزه روش های متعددی جهت شناسایی کیفیت ژورنال ها و مجلات به کار گرفته می شود، که مهم ترین روش یقینا I.F (ضریب تاثیر) ژورنال می باشد. در کشور ما به دلیل عدم آگاهی نسبت به انواع پایگاه های نمایه کننده مجلات، حرص و طمع عجیبی روی کلمه ISI وجود دارد. در حالی که پایگاه تامسون تنها یکی از پایگاه های نمایه کننده می باشد.
 
در حال حاضر شرکت تامسون، بسیاری از مجلات را تحت عنوان ISI نمایه کرده است در حالی که نه تنها هیچ گونه اعتبار علمی ندارند بلکه گاها تنها جهت کلاه برداری و جمع آوری پول ایجاد شده اند و با صرف پول و مدارک جعلی، شرکت تامسون را فریب داده اند. تفاوت نمایه های ISI با نمایه های SCI , SCIE در تعداد پایگاه ها و وب سایت های نمایه کننده است، که هرچه ژورنال معتبرتر باشد تعداد نمایه کننده ها هم بیشتر است به گونه ای که بیشترین نمایه کننده مربوط به ژورنال های SSCI می باشد، که عموما سختگیر ترین ژورنال هم هستند. تفاوت ژورنال های مختلف بر اساس : نوع مقالات منتشر شده، نقش در کتب مرجع،impact factor، تعداد خوانندگان و ... است.

دانشجویان و پژوهشگران عزیز می توانند برای اطلاع دقیق از علم سنجی مجلات علمی و پژوهشی و دریافت مشاوره جهت  نوشتن مقاله هایی با سایتشن بالا، چاپ شدن مقالات  در ژورنال های معتبرو ... با متخصصین و مشاوران دپارتمان تحصیلی استاد رضا زاده تماس حاصل نماید. متخصصین این موسسه آموزشی دارای پشتوانه و تجربه علمی بالا در زمینه نوشتن و چاپ مقاله در ژورنال های معتبر می باشند و علاقه مند هستند تجربیات خود را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهند.

جهت بهره مندی از خدمات مشاوره در زمینه  مقاله نویسی در تمامی مقاطع تحصیلی ، با گروه آموزشی استاد رضا زاده تماس حاصل نمایید.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود