ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » ضریب تاثیر یا Impact Factor یک مجله علمی

ضریب تاثیر یا Impact Factor یک مجله علمی

در تاریخ : 28 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 828
  • Like
  • 0
فاكتور تاثیر به صورت میانگین، تعداد ارجاعات به یك مورد قابل استناد نظیر مقاله پژوهشي، مقاله مروري، نامه، یاد داشت، چكیده و..( در یك مجله علمي در طول زماني معین تعریف شده است.
فاكتور تأثیر، تعداد ارجاعات به مقاله هاي منتظر شده در دو سال قبل مجله تقسیم بر تعداد مقاله هاي منتشر شده در دو سال مذكور است. در مواردي فاكتور تأثیر مجله بطور میانگین )كه معدل فاكتور مي باشد (، نیز مورد استفاده قرار مي گیرد. این ISI تأثیر طول دوران فهرست شدن آن مجله در است.
 
این ISI شاخص مهمترین و در عین حال كاربردي ترین شاخص ارزیابي مجله ها از نظر بر مبناي ارجاعات به هر یك از مجله هاي علمي آن محاسبه مي شود و ISI عامل همه ساله توسط منتشر مي شود. این ضریب نه براي مقاله یا نویسنده بلكه براي مجله JCR نتیجه در گزارش محاسبه مي شود. محاسبه بر مبناي یك دوره سه ساله صورت مي گیرد.

ضریب تاثیر یک ژورنال علمی تاثیر زیادی در انتخاب شدن توسط پژوهشگر برای چاپ کردم مقاله خود است. مشخص است که هر چقدر این عدد بالاتر باشد جایگاه علمی ژورنال بالاتر بوده و هدف مناسبی برای چاپ مقاله ما محسوب می شود.

دانشجویان و پژوهشگران عزیز می توانند برای اطلاع دقیق از علم سنجی مجلات علمی و پژوهشی و دریافت مشاوره جهت  نوشتن مقاله هایی با سایتشن بالا، چاپ شدن مقالات  در ژورنال های معتبرو ... با متخصصین و مشاوران دپارتمان تحصیلی استاد رضا زاده تماس حاصل نماید. متخصصین این موسسه آموزشی دارای پشتوانه و تجربه علمی بالا در زمینه نوشتن و چاپ مقاله در ژورنال های معتبر می باشند و علاقه مند هستند تجربیات خود را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهند.

جهت بهره مندی از خدمات مشاوره در زمینه  مقاله نویسی در تمامی مقاطع تحصیلی ، با گروه آموزشی استاد رضا زاده تماس حاصل نمایید.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود