ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » مقاله علمی چیست و چرا باید مقاله بنویسیم؟

مقاله علمی چیست و چرا باید مقاله بنویسیم؟

در تاریخ : 28 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 1090
  • Like
  • 0
مقاله درلغت به معنای گفتار،مبحث،سخن،قول و فصلی از کتاب یارساله آمده است و درفرهنگ معین یکی از معانی این کلمه رانوشته ای دانسته شده که درباره ی موضوعی نویسند.
پیشینه ی مقاله نویسی درزبان فارسی چندان نیست،درکشورمامقاله نویسی ازنیمه ی دوم قرن سیزدهم  فراترنمی رود.

معمولا مقاله به آنگونه ازنوشته ها اطلاق میشود،که هدف نویسنده ی آن بررسی یکی از مسائل علمی، ادبی،اجتماعی،اخلاقی وجزآنهاباشد و  بخواهد با پژوهش دقیق ودقت ازجوانب امر موضوع را به اثبات رساند،یا نفی کند.

مقاله علمی معمولا در نتیجه پژوهش منطقی، ژرف و متمرکز نظری،عملی یا مختلط، به کوشش یک یا چند نفر در یک موضوع تازه و با رویکردی جدید با جهت دست یابی به نتایجی تازه ، تهیه و منتشر می شود. چنین مقاله ای در واقع گزارشی است که محقق از یافته های علمی و نتایج اقدامات پژوهشی خود برای استفاده سایر پژوهشگران، متخصصان و علاقمندان به دست می دهد.

تهیه گزارش از نتایج مطالعات و پژوهش های انجام شده، یکی از مهم ترین مراحل پژوهشگری به شمار می رود؛ زیرا اگر پژوهشگر نتواند دستاورد های علمی خود را در اختیار سایر محققان قرار دهد، پژوهش او هر اندازه هم که مهم باش، به پیشرفت علم کمکی نخواهد کرد؛چون رشد و گسترش هر عملی از طریق ارائه و به هم پیوستن دانش فراهم آمده و از سوی فرد فرد اندیشمندان آن علم تحقق می باشد. 

دانشجویان عزیز مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا  می توانند جهت مشاوره و راهنمایی در زمینه چگونگی مقاله نویسی ،رعایت نکات مهم برای پذیرش مقاله در مجلات معتبر، ویرایش مقاله  و ... با  گروه آموزشی استاد رضا زاده که با بهره گیری از اساتید و  متخصصان این زمینه  آماده ارائه خدمات مشاوره می باشد، تماس حاصل نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود