ارشد وزارت بهداشت | دکتری وزارت بهداشت | لیسانس به پزشکی | جزوات کنکور بهداشت | مشاوره ارشد وزارت بهداشت | کنکور سراسری

» » » مشاوره تخصصی برای انتخاب دکترای پژوهشی یا آموزشی

مشاوره تخصصی برای انتخاب دکترای پژوهشی یا آموزشی

در تاریخ : 24 آبان 1395
نظرات : 0
بازدیدها : 904
  • Like
  • 0
مطمئنا داوطلبین کنکور دکترا با کنکور دکترای وزارت بهداشت آشنا بوده و می دانند که افراد پدیرفته شده در کنکور دکترای وزارت بهداشت به عنوان دانشجوی دکترای آموزشی وزارت بهداشت محسوب می شوند. اما باید گفت که دوره دكتري تخصصي پژوهشي (Ph.D by Research)  نیز يكي از بالاترين مقاطع تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك دكتري تخصصي پژوهشي (Ph.D by Research) مي‌انجامد و مجموعه‌اي هماهنگ از فعاليت‌هاي پژوهشي و آموزشي است.

دوره دکتري تخصصي پژوهشي در مراکز تحقيقاتي مجهز و واجد شرايط دانشگاه با  احراز صلاحيت از معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، برگزار مي گردد.

دوره دکتري تخصصي پژوهشي شامل دو مرحله «دوره عالي پژوهشMPhil و دکتري تخصصي پژوهشي» مي‌باشد. طول دوره MPhil يک سال است كه در اين دوره دانشجو مهارتهاي نظري و عملي بنيادين پژوهش را مي آموزد.  تعداد واحدهاي دوره عالي پژوهش 24 واحد‌ آموزشي و پژوهشي  است. طول دوره دكتري تخصصي پژوهشي سه سال است .فارغ التحصيلان با مدرك دكتري تخصصي پژوهشي با گرايش متناسب با رشتة تحقيقاتي ارزيابي شده، مي‌توانند در مؤسسات، دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و آموزشي به عنوان عضو هيأت علمي پژوهشي مشغول به كار شوند و نمي‌توانند بااستفاده از مدرك اخذشده در امور كلينيكي يا پاراكلينيكي و تأسيس داروخانه استفاده نمايند.
حال سوال این است که کدام یک بهتر است!؟ دکترای پژوهشی یا آموزشی!

جواب دادن به این سوال اندکی سخت و دشوار است، از طرفی برای ورود به دوره پژوهشی نیاز به گذراندن کنکور دکترا که مطمئنا سختی های خاصی دارد نیست، از طرف دیگر برای گزینش در این رشته ها نیز پشتوانه علمی زیادی لازم است و شاید بتوان گفت اگر یک سال برای گذراندن کنکور صرف نشود، اما نیاز به سالیان زیاد تلاش و ارتقا رتبه علمی است. نظر بر این است که بسته به شرایط و دیدگاه داوطلب نسبت به آینده خود، هر یک از این دو دوره مزیت های خاص خود را دارند و بسته به شرایط فرد می توانند مورد انتخاب واقع شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به دوره های آموزشی و پژوهشی دکترای وزارت بهداشت و شرایط پذیرش هر یک و آمادگی های لازم  با گروه آموزشی استاد رضا زاده که با بهره گیری از مشاورین مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات مشاوره  درزمینه کنکور دکترای وزارت بهداشت، می باشند، تماس حاصل نمایند.


گروه آموزشی استاد رضازاده

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود